1300W suure võimsusega kiudühendatud dioodilaser
For model 1300W High Power Fiber Coupled Diode Laser FC9XXDL1300, the wavelength >900nm,<1000um, fiber coupling diode laser,several emitters are separated and optically coupled together in a multimode fiber. So the output power can be up to 1300 watts and the fiber core can be kept small to 220μm. The numerical aperture of this model is NA0.22, and more than 95% of the output power is concentrated in the range of NA0.22. Their multi-single emitter based design delivers very good heat dissipation through the package which leads to excellent thermal performance over a long lifetime. Several key features include 1040nm to 1200nm feedback protection with feedback isolation > 30 dB across the range.


Põhifunktsioonid
1300 vatti CW väljundvõimsust
9xxnm keskmise lainepikkus
220 μm südamiku läbimõõdu kiudaine pats
95% võimsus NA -s: 0,17
Mitme ühe emitteril põhineva dioodilaseri, kõrge usaldusväärsuse disain ja ehitamine
1040 - 1200 nm tagasiside kaitse
915NM ja 976NM Multimode väljund
Andmeleht
Üksuse number: FC9XXDL1300
| Optiline | |
| Kesklainepikkus | >900nm,<1000um |
| Väljundvõimsus | 1300W |
| Töörežiim | CW |
| Kiudaine | |
| Kiu südamik | 220um |
| Kiu pikkus | 1.5m |
| Elektri- | |
| Töövool | 35A |
| Lävivool | 1A |
| Tööpinge | 50V |
| Soojus- | |
| Testi temp . | 25 aste |
| Salvestuse temp . | -30 ~ 70 kraadi |
Joonistamine

Kuum tags: 1300W suure võimsusega ühendatud dioodlaseritarnijad, tootjad Hiina, tehas, hulgimüük, valmistatud Hiinas










